Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joo, ei ole kuulunut mitään soittoa tai tuota uutta 21.2 DL sähköpostia. Tilauksella lukee edelleen Gigabyte RTX 5090 Gaming OC kohdalla arvioitu 13.2, eli näytönohjain tulee ensiviikolla tai ilmoitus uudesta toimitusajasta vuonna 2031Tosiaan vuotta ei ollut mainittu. Seuraava perjantai 7.2. osuu vuodelle 2031
Nää on ollut noissa arvioissa omasta varastosta muistaakseni tuolta viikonlopulta asti.
Varmaan tilauksia on paljon, koska ainakin Suomessa pystyi tilaamaan kello 16:30 asti, ennenkö laitettiin säppiin. Sama jos on käynyt Ruotsi, Tanska, Norja, niin tuo perjantai vuonna 2031 voi olla lähelläKuinkahan moni täällä onkaan gigantin 5090 jonossa? Taitaa mennä pitkäksi odotteluksi jos -virheen- takia on useampi saanu viskattua tilausta sisään. Ajattelin, että satunnaistilaajia olisi vain muutama niin ei olis paha, mutta tässä laskien olen vähintään kolmas täällä lurkkija jolla on tilaus 5090:stä Gigantissa sisällä. Ties kuinka monta lisää jotka eivät istuskele täällä päivittelemässä tilannetta.
I am thinking the same.Kuinkahan moni täällä onkaan gigantin 5090 jonossa? Taitaa mennä pitkäksi odotteluksi jos -virheen- takia on useampi saanu viskattua tilausta sisään. Ajattelin, että satunnaistilaajia olisi vain muutama niin ei olis paha, mutta tässä laskien olen vähintään kolmas täällä lurkkija jolla on tilaus 5090:stä Gigantissa sisällä. Ties kuinka monta lisää jotka eivät istuskele täällä päivittelemässä tilannetta.
Hei,
kiitos asioinnistasi Gigantin verkkokaupassa ja GeForce RTX 50 -näytönohjaimen tilauksesta.
Valmistajan tämän hetken arvioima toimitusaika tilauksellesi on 13.02.
Suuri kiitos kärsivällisyydestäsi ja ymmärryksestäsi. Olemme apunasi, mikäli haluat lisätietoa aiheesta.
Did this reply come in today about the confirmation about the estimated delivery date next week?Gigantti informed me by email that the estimated delivery time for the product is 13.2 (same as when ordering).
Gigabyte 5090 Gaming OC, ordered around 4:30 PM on the day of the event.
Omaan 16:30 tilattuun nakkas tämmösen äsken. Olikin näemmä jo viime sivulla laitettuna...Minulle Gigantti ilmoitti meilillä, että tuotteen arvioitu toimitusaika on 13.2 (sama kuin tilatessa).
Gigabyte 5090 Gaming OC, tilattu n. 16.30 julkkaripäivänä.
Hei,
kiitos asioinnistasi Gigantin verkkokaupassa ja GeForce RTX 50 -näytönohjaimen tilauksesta. Olemme olleet aktiivisesti yhteydessä tavarantoimittajiimme, mutta valitettavasti emme ole vielä saaneet vahvistettua tietoa tilauksesi toimitusajoista. Jatkamme asian selvittämistä ja olemme sinuun yhteydessä viimeistään perjantaina 21.02.2025.
Olemme pahoillamme, että ratkaisun löytyminen on viivästynyt - teemme kaikkemme nopeuttaaksemme tiedon saantia. Suuri kiitos kärsivällisyydestäsi ja ymmärryksestäsi. Olemme apunasi, mikäli haluat lisätietoa aiheesta.
Tavoitat meidät alla olevasta osoitteesta arkisin kello 9–16 välillä.
Itellä tilattuna juuri tuo suprim liquid, enkä oo kuullut tänään yhtään mitään. Et varmaan tehnyt siis virhettäIlmeisesti tuo Gigabyten versio on se joka on jotenkin mennyt järjestelmässä jiiriin. Itse sain ensin ostoskoriin MSI GeForce RTX™ 5090 32G SUPRIM LIQUID SOC version, mutta sen yli 3000€ hinta sattu vähän enemmän sieluun ku Gigabyte johon sitten vaihdoin ku kaveri saikin sen koriin kun rivissä näpyteltiin F5:sta.
Plus ei tuo nykyinen koppa oikein ota sisään sitä 360mm AIO:ta... mutta silti mietyttää, että tulikohan tehty virhe vaihtaessa tuotetta
Tää lohduttaa . Jaettu kärsimyshän on kuitenkin aina pienempi määrä kärsimys itselleItellä tilattuna juuri tuo suprim liquid, enkä oo kuullut tänään yhtään mitään. Et varmaan tehnyt siis virhettä
Minulle Gigantti ilmoitti meilillä, että tuotteen arvioitu toimitusaika on 13.2 (sama kuin tilatessa).
Gigabyte 5090 Gaming OC, tilattu n. 16.30 julkkaripäivänä.
Samaa mailia tässä sitten odotellessa... Oma vahvistus 16:14.Mulla sama tavara, tilausvahvistus klo 16.18, maili tuli juuri ja palataan asiaan 21.2 ei eiis näköjään mitään merkitystä monelta on tilattu.
No nyt tuli 6600€ fe toriin.
Näkyykö tilauksessa uusi toimitusaika?Aikasemmin päivällä tuli katottua Gigantin tilauksen tila ja tilaushistoria oli täysin tyhjä eikä suoralla seurauslinkillä tarjonnut muuta kun virhettä
No nyt tuli sentään sama viesti kun muillekkin, eli 21.02. uutta infoa. Tilauskin tullu takaisin näkyviin.
Arvioitu toimitus 18.2. ja oli sama tilauspäivänä.Näkyykö tilauksessa uusi toimitusaika?
5090FE noudettu. Laatikossa lukee 324 of 360, vissiin samaa sarjaa nämä edelleen.Osui ja upposi kyllä viimeinen pointti. Nyt on postista noudettavissa (kanta häme) 5090FE keskiviikon 5.2. F5 kisojen tuloksena.
Tulee GTX1080 mopon tilalle 7800x3d kaveriksi.
Aamulla kun kyselin vk:sta gigabyten 5080 OC mallia niin sanoivat että parin viikon sisään pitäisi tulla. ihan ymmärrettävää että perjantaina illemmalla iskee parhaallakin miehellä pieni känkkäränkkä mutta kai ne sieltä tulossa on eivätkä itse siihen voi vaikuttaa. no katotaan jos ei pariinkaan viikkoon näy niin uutta härnäys-viestiä vaanKyselin Verkkiksen aspasta että onko mitään dataa millon ois kortti lähössä liikkeelle, aikamoisen "vahvistuksen" pojat anto.
"sain nyt vahvistuksen siitä, että RTX 50-sarjalaisten saatavuutta ei ole vahvistettu, eikä voida vielä vahvistaa."
Hieman perjantainen lausunto kyllä no ehkä se näyttis vielä joskus tulee.
mut eks niillä ollu sellanen lauseke siellä enne myyntiä että eivät myy kun sen määrän mitä on saatu vahvistuksia että tulee? mitähän sille kävi? kyllä korvauskanne lähtee jos ei tule tolla aikavälillä kun ovat luvanneet.Aamulla kun kyselin vk:sta gigabyten 5080 OC mallia niin sanoivat että parin viikon sisään pitäisi tulla. ihan ymmärrettävää että perjantaina illemmalla iskee parhaallakin miehellä pieni känkkäränkkä mutta kai ne sieltä tulossa on eivätkä itse siihen voi vaikuttaa. no katotaan jos ei pariinkaan viikkoon näy niin uutta härnäys-viestiä vaan
Voi olla että näin oli. en tosiaan klo 16 hirveesti ehtinyt näitä lukemaan kun ekaks proshop meni jumiin niin sitten panicmodessa oli verkkiksen tabi auki ja tilaus suoraan vaan sisään. Aspa mainitsi myös sen kun kyselin jonosijasta että ei nää sieltä mutta pitäisi riittää kaikille ketkä saivat tilauksen sisään. Nehän sai tota gigabyten 5080 gaming oc:ta vaan sen 2kpl julkaisupäiväksi joka oli kyllä aika kusetus mutta no...mut eks niillä ollu sellanen lauseke siellä enne myyntiä että eivät myy kun sen määrän mitä on saatu vahvistuksia että tulee? mitähän sille kävi? kyllä korvauskanne lähtee jos ei tule tolla aikavälillä kun ovat luvanneet.
Eli kyllä oikein muistinVerkkiksen 5090 tuotekorteilla lukee näin:
NVIDIA GeForce RTX 5090 -näytönohjaimien myynti alkaa 30.1.2025 16:00. Saataville tulee alkuun erittäin rajattu määrä tuotteita. Otamme ennakkotilauksia vastaan vain sille määrälle, jonka valmistajat ovat vahvistaneet toimittavansa lähipäivien ja -viikkojen aikana. Tuotteita ei ole julkaisupäivänä myymälöiden hyllyssä. Ostorajoitus 1 kpl/asiakas.