Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joku toinen onnistui selvästi ostamaan.Noita oli jo viime viikolla alessa, myös zelda "erikoismallia" (harmitti kun en silloin ostanut, perusväriä en viitti ostaa, kun normi switch & switch2 löytyy jo ennestään). Käyttötavara kupongista on rajattu pelikonsolit pois...

Ei ole ainoa Torissa Lahdessa myynnissä oleva vastaava…Joku toinen onnistui selvästi ostamaan.
![]()
Nintendo switch lite hyrule edition -Uusi- | Tori
Uusi Switch Lite Hyrule Edition, sisältää 12kuukautta nintendo online+expansion pack käyttöoikeutta jolla voi pelata yli 300 nintendo konsoleiden klassikkoa. twww.tori.fi
Tavaran suora jälleenmyynti voitolla on verotettavaa tuloa. Harmi jos joku olisi ilkeä ja keksisi vasikoida verottajalle![]()

Ei ollut Kuopion Prismassa ainakaan, kävin katsomassaOnkohan näitä ollut muissa Prismoissa tarjouksessa - ilmeisesti ei?
On. Myyty loppuun aikaa sitten.Onkohan näitä ollut muissa Prismoissa tarjouksessa - ilmeisesti ei?
Äsken oli enää normi harmaata ja mario kart bundlea jäljellä. Mario redin olisin ostanut, mutta loppu oli.Launeen prismassa tais olla enäää musta ja keltainen. Pinkki ja sininen väritys ei ale hinnalla.
Holman prismassa ei näkynyt litejä mutta normaali versioita oli -50%. Esim Mario Oledi oli mielestäni 165€ tjsp.
Tuossa OLED Mario Kart bundlessa alkaa jo olemaan hinta erittäin kohdillaan. Eihän tälläisiä diilejä oikein enää tule nykypäivänä pelikonsoleista ellei kyse ole hintavirheestä.Äsken oli enää normi harmaata ja mario kart bundlea jäljellä. Mario redin olisin ostanut, mutta loppu oli.
![]()
Joo, ne on nykyään Torissa.Näytti kaikki satasen litet lähteneen Launeelta.
Siellä sitte odotellaan jotain 60 euron voittoa puolesta vuodesta vuoteen. Kannatti.Joo, ne on nykyään Torissa.
Tää on tätä. Toisille olis ollu vuoden paras ostos ja Zelda Switch lite löytäis paikkansa paraatipaikalta lasivitriinistä.Siellä sitte odotellaan jotain 60 euron voittoa puolesta vuodesta vuoteen. Kannatti.
Ehkä tuollainen 60 euron "voitto" kattaa kulut ja korot ku ottaa Klarnalla maksa ku jaksat -sopimuksella.Tää on tätä. Toisille olis ollu vuoden paras ostos ja Zelda Switch lite löytäis paikkansa paraatipaikalta lasivitriinistä.
Toiset sit ostelee ku halvalla saa ja myy alvittomina eteenpäin voitolla sekä varastaa samalla verottajalta ja Suomen kansalta. Ilmankos valtionvelka kasvaa ja työttömyys lisääntyy, kun tällaisia rikollisia heiluu vapaana tässäkin maassa.![]()
The Legend of Zelda-teemainen Nintendo Switch Lite-konsoli. Sis. 12kk Nintendo Online ja Expansion pack-jäsenyys. Ei ole bundle.Tuossa Hyrule editionissa ei tule mitään Zeldaa mukana? Jos tulisi, voisin siitä 150-160€ maksaakin..
Tää on tätä. Toisille olis ollu vuoden paras ostos ja Zelda Switch lite löytäis paikkansa paraatipaikalta lasivitriinistä.
Toiset sit ostelee ku halvalla saa ja myy alvittomina eteenpäin voitolla sekä varastaa samalla verottajalta ja Suomen kansalta. Ilmankos valtionvelka kasvaa ja työttömyys lisääntyy, kun tällaisia rikollisia heiluu vapaana tässäkin maassa.![]()
sarkasmi, ironia ja huumori on vaikeita lajeja.Niin, onko se parempi että laite pölyttyy jonkun hamstraajan vitriinissä (vielä suuremman jälleenmyyntiarvon toivossa?) vai että päätyy ehkä käyttöön vaikka sitten sen Torin kautta? Ei taida Prismaa kiinnostaa kuka sen kultaisen Nintendon eniten ansaitsee, vaan kyseessä on myymäläkohtainen loppuunmyynti.
Satasen Nintendosta tai parin kympin verottomasta "säädöstä" ei kannata olla kateellinen.
Onhan se.Onhan toi hustlaaminen joka hommassa moraalisesti aina vähän syvältä, varsinkin tälläisissä rajoitetuissa tarjouksissa, jotka olisi voinut mennä tuolla hinnalla parempaan osoitteeseen. Vaikka laitteesta haaveilleen lapsen pukinkonttiin.
Eipä noi junnummat niitä versioita ajattele ja tässä maassa on aika paljon jengiä joille 100€ konsoli voi olla mahdollisuuksien puittiessa ostaa joululahjaksi mutta +400€ ei.Kuka lapsi haaveilee jostain pian jo kymmenen vuotta sitten julkaistusta pelilaitteesta![]()
?
Muistan ainakin ite muksuna olleeni aina tyytyväinen, jos ylipäänsä sain jotakin. Ei sillon ysärillä oltu kateellisia ku käytiin kaverin kanssa ärrällä, kaveri osti jääkiekkokortteja 100 markalla ja itte 20 markalla. Tuntuu vaan että markkinoinnilla on tänäpäivänä pilattu niin lapset kuin vanhemmat - ei olla tyytyväisiä oikein mihinkään, aina pitää olla uusinta uutta ja ja vielä haluttua brändiä.Eipä noi junnummat niitä versioita ajattele ja tässä maassa on aika paljon jengiä joille 100€ konsoli voi olla mahdollisuuksien puittiessa ostaa joululahjaksi mutta +400€ ei.
Lite tarvitsee hardis modin että saa kuvaa pihalle.Lite ei taida softamodattuna olla yhtä fiksu laite kuin normaali Nintendo switch.
Lähinnä The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom kiinnostelis, eikä sitäkään ehkä järkevää millään käsikonsolilla hakata, kun tuota ei voi kytkeä edes televisioon.
Verottajalle ilmoitus torisäätäjistä ja pelitkin pitäis saada ilmaiseksi. Tää on tätä.Lite ei taida softamodattuna olla yhtä fiksu laite kuin normaali Nintendo switch.
Lähinnä The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom kiinnostelis, eikä sitäkään ehkä järkevää millään käsikonsolilla hakata, kun tuota ei voi kytkeä edes televisioon.
En oikein hahmota, mitä lisäarvoa tuo kommenttisi tuo keskusteluun. Mikäköhän on viestisi pointti ja tarkoitus saanen kysyä - vittuilla köyhille?Verottajalle ilmoitus torisäätäjistä ja pelitkin pitäis saada ilmaiseksi. Tää on tätä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.