Aivan, urheilullisen treenatut ja rasvattoman 'tiukat' naisvartalot ovat vahvasti sinun mieleesi (näemmä kuitenkaan kaikkein strategisimpien alueiden kurveista tinkimättä

).
Minuakaan (maltillinen) sporttisuus tai lihaksikkuus ei haittaa, muttei myöskään ole mikään erityinen preferenssi, ja ehdottomasti kehossa saisi olla lihasten lisäksi myös pientä pehmeyttä eli 'lihaa luiden ympärillä'. Riippuen tarkemmasta geeniperimästä ja rasvan sijoittumistaipumuksista, tuota 'ylimääräistä' voi olla aika paljonkin ennen kuin se alkaa omaa estetiikan tajuani haitata. Ref. koko keskustelun aloittaneet kuvat.
Oma työpaikkani sattuu olemaan vähän epätavallisenkin naisvaltainen, ja toimistolla pyörii ihan mukavasti myös parikymppisiä neitokaisia (sekä alle 25v. korkeakouluharkkareita että vähän vanhempia assareita jne. tukistaabia), ja kummasti niillä (minun mielestäni) kiinnostavimman näköisillä tuppaa olemaan jonkin verran muotoja eli 'löysää', varsinkin noissa kuuluisissa oikeissa paikoissa. Useampiin piiri- ja SM-tason tiukkakroppaisiin urheilijaneiteihinkin on siellä tullut törmättyä, ja vaikka yleensä aika nättejä ovatkin, jäävät kyllä vartalon puolesta kakkosiksi omalla arvosteluasteikollani. Ja sitten ne hoikan pitkänhuiskeat 'missityyppiset' tyttelit vetoavat ehkä vielä vähemmän.
Mutta mutta, makuja on monia - ja hyvä niin!