Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Q acoustic 5040 vois olla ihan jees ja nyt ne vielä tarjouksessa.Kyselisin raadin suosituksia. Haussa passiiviset lattiakaiuttimet ~1500€ hintaluokasta telkkarin kaveriksi ja musiikin kuunteluun. Musiikki lähinnä metallia. Iso olohuone puutalossa.
Jos tilaa on ja budjetti yli kilon, niin kannattanee minustakin käydä hifiliikkeessä kuuntelemassa ja tunnustelemassa ilmaa niin sanotusti. Q 5040 ihan hyvät, mutta edelleen, jos tilaa on niin mieluummin isommalla midbassolla =>6,5", vaikka joskus subin kaveriksi laittaisikin. Imho.Kyselisin raadin suosituksia. Haussa passiiviset lattiakaiuttimet ~1500€ hintaluokasta telkkarin kaveriksi ja musiikin kuunteluun. Musiikki lähinnä metallia. Iso olohuone puutalossa.
Era 100:ia löytyy pari sekä Sonoksen täysi setti television kyljestä. Jos telkkariin on tarkoitus kytkeä niin Era ei ole paras mahdollinen kaiutin. Tuo vaatii siis äänen Bluetoothin kautta tai sitten erillisellä piuhalla eli telkkarissa pitäisi muistaakseni olla kuulokeliitäntä tuolle. Era setti on mulla käytössä tietokoneen kaverina ja siinä kun on bluetoothilla kiinni niin toimii ihan ok. En tiedä onko televisiokäytössä bt:llä viivettä jo äänessä. Äänenlaatu on mielestäni hyvä ja pieneksi purkiksi ja bassoakin löytyy, toki tila vaikuttaa paljon eli isoon huoneeseen ei välttämättä potku riitä.Suunnitelmissa ollut pidemmän aikaa hankkia pienehkö langaton kaiutin himaan lähinnä musiikin kuuntelun Spotifystä/Youtubesta ja mahdollisesti telkkarin äänentoistoon. Mutta mulla ei ole juuri mitään hajua näistä. Finaaliehdokkaiksi katalogien selauksen jälkeen on muodostunut: Harman Kardon Enchant, Sonos Era 100 SL, Denon Home 150 NV, Denon Home 200, Yamaha MusicCast 20. Onko näistä jotain kokemuksia tai onko parempia ehdotuksia? Nopealla selauksella jokaisella tuntuisi olevan jonkinlainen ekosysteemi, että saa subbaria, soundbaria kaveriksi ja löytyy omaa applikaatiota. Mutta onko näiden väillä mitään merkityksellistä eroa vai voiko vaan valita mikä eniten miellyttää silmää tai lompsaa.
Jos tilaa on ja budjetti yli kilon, niin kannattanee minustakin käydä hifiliikkeessä kuuntelemassa ja tunnustelemassa ilmaa niin sanotusti. Q 5040 ihan hyvät, mutta edelleen, jos tilaa on niin mieluummin isommalla midbassolla =>6,5", vaikka joskus subin kaveriksi laittaisikin. Imho.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.