Kryptovaluuttojen rauta/softa keskustelu. Ilmoita ylimääräiset romppeet tänne.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja SiB77
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
06.02.2018
Viestejä
1 410
Tämä ei ole myyntithreadi. Jos joku kysyy jotain, jatkakaa YV puolella.

2021-07-14%2014.54.57.jpg


Sopivaa arki askartelua. Yllättäen osassa kiinankura splittereissä on miinukset tehty alumiinista kuparin sijaan ja tähän ei näytä tina tarttuvan millään. Pitää käydä fluxia metsästämässä jostain joskos sitten.

Serveri powereita, mutta ei sitä niin suosittua mallia ja breiker boardia en ole saanut. Tai löysin myyjän ja tilasin useamman kappaletta monta kuukautta sitten, mutta mitään ei ole tullut, joten pakko askarrella, että nuo saa käyttöön.
 
Laitteistopuolella on paljon ollut kyselyä siitä että riittääkö 750W poweri 4 mainausnäyttiklselle:

Vastaus on: riittää. Mutta virtalähteen pitää olla gold tasoa. Muut, white yms. jaksavat muutaman kuukauden ja sen jälkeen ulostulo volteissa tippuu alle ATX standardien.
 
Näitä ammattilaisten ketjuja on mukava seurata. Minua kiinnostaisi lista kuluttajaluokan edullisista emo+prossu comboista jotka tukee vähintään 8 näytönohjainta. Oletko sellaiseen törmännyt?

Ps. Otsikossa kirjoitusvirhe
 

Statistiikka

Viestiketjuista
267 053
Viestejä
4 617 316
Jäsenet
75 986
Uusin jäsen
Nonanna

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom