Kaalipadan resepti?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Calle
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
21.10.2016
Viestejä
167
Jäiköhän kenellekään talteen aikoinaan murossa ollut kaalipadan resepti, oli jonkun pitkän linjan jäsenen postaama, kuka olikaan.

Jauhelihaa ja kaalia siihen ainakin tuli, ehkä pekoniakin ja kaikki vaan kattilaan ja keiteltiin x tuntia. Ohjeessa korostettiin että älä sekoita, mutta tuskin tuolla lopputuleman kanssa on kauheaa merkistystä.

Tein tuota useamman kerran joskus kymmenisen vuotta sitten, mutta en sen tarkemmin muista enää tuota. Tuli jostain mieleen kun ostin keräkaalia tarjouksesta. :eat:
 
En tiedä murossa ollutta reseptiä, mutta tällä reseptillä tulee tehtyä aina aika-ajoin kaalipataa:


Tosin thai-chilikastiketta laitetaan rutkasti enemmän.
 
Viimeksi muokattu:
Jees tuotahan voisi testata, tosiaan kaivannee enemmän chilisoosia jos siitä makua haluaa. Pyöräytin noista aiemmin ostamistani kaaleista kaalilaatikon, hemmetin hyvää sekin puolukkahillon kera kun harvakseltaan tulee tuota syötyä.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
267 033
Viestejä
4 618 015
Jäsenet
75 974
Uusin jäsen
Apneahko

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom