Intel julkisti uudet Arc B580- ja B570 -näytönohjaimet

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kaotik
  • Aloitettu Aloitettu
B580 vaikuttaa ”raa-alta väännöltään” tehokkaammalta synteettisissä testeissä kuin mitä varsinainen peliteho tällä hetkellä on. Eli kenties ajuripäivityksillä niistä voisi tulevaisuudessa irrota vielä vähän lisää.

Iätkaiket on ollut kortteja (ja prossuja), jotka ovat pärjänneet benchmarkeissa paremmin kuin tosielämässsä, eikä tämä ole mitenkään univeraaalisti tarkoittanut että ajurit tuovat suhteessa kilpailijaan isompi parannuksia peleissä.

Toki Intelillä on muutama vuosikymmen kiinniotettavaa ajurikehityksessä kun puhutaan isoista resoista ja korkeista fps-luvuista verrattuna integroituihin näyttiksiin, eli kyllä kelpo parannuksia edelleen luvassa, vaikka suurimmat sudenkuopat on jo täytetty
 

Statistiikka

Viestiketjuista
267 005
Viestejä
4 617 356
Jäsenet
75 969
Uusin jäsen
Jontterii

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom