Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Itse kaipasin tuohon hälytykseen mahdollisuuden valita toivotut kaupat tai ainakin karsia pois jotkut jolta ehdottomasti ei halua ehdotuksia. Itse en esim. Bigbox.ee:sitä koskaan tule tilaamaan mitään takuuasioiden takia, mutta jos tuo tarjoaa jotain tuotetta jota itse kärkyn niin se käytännössä tekee palvelun nykymuodossa omalla kohdallani toimattomaksi featuriksi, eli joudun kärkkimään niitä alehintoja täysin käsin....Saisikohan tuon hintahälytyksen sisältämään toimituskulut? Esim. CS Megastore pilaa tuon ominaisuuden kokonaan edullisemmilla tuotteilla. Yli kympin toimituskuluilla on iso merkitys kokonaishintaan.
Jep! Tuo on varmasti ihan tahallista kikkailua kyseiseltä kaupalta - @Sampsa ton voisi korjata tuon niin, että näyttää hintaseurannassa kalleimman hinnan mitä tuotekoodilla löytyy kyseisestä kaupastaMyös maxgaming ainakin myy normaalin tuotekoodin alla palautus ja demotuotteita ja siksi heidän halvin sotkee vertailua ja hintahältystä ei voi käyttää silloin eli pitäisi saada jotenkin rajoitettua noita.

Jep! Tuo on varmasti ihan tahallista kikkailua kyseiseltä kaupalta ....
Kyllä se 128GB Lite löytyy tekstihaulla, eli tuotetiedot vain eivät ole tulleet / menneet oikeinHuomasin että Honor 600 lite 128 GB malli on useimmissa kaupoissa 299e. Yritin katsoa että mihin hintaan se oli alunperin julkaistu, mutta tuota mallia ei löytynyt HintaFi palvelusta lainkaan. Löytyy vain 265 GB malli, jota myydään lähinnä näissä isoissa geneerisissä ulkomaisissa kaupoissa.(ilmeisesti vastaus olisi ollut 399e)
Paitsi normaalilla haulla sitä ei löytynyt (honor 600 lite) niin erikseen vielä listasin kaikki Honorin puhelimet hinnan mukaan, tuossa keskellä niiden pitäisi olla, mutta tosiaan tuon mallin kummatkin värit puuttuvat kokonaan.
![]()
DNA:n takuuhintajutskan kautta näkyy että se on kaikissa isoissa liikkeissä sen samat 299.
![]()
Verkkokaupan "hintapuntari" seurannan mukaan sen hinta on ollut tuo 299 jo kai kesäkuun lopusta. Se näyttää noin kuukauden tarkkuudella hintoja.
Ymmärrän hyvin ettei noita nyt tietenkään voi käsin lisäillä, mutta kun on tuo kai muutaman kuukauden jo ollut Suomen markkinoilla noissa isoissa liikkeissä, niin kyllähän sen pitäisi olla tuolla.
Hyvä palvelu toki.
@Sampsa olisiko mitään mahdollisuuksia ottaa tuota ominaisuutta käyttöön?Jep! Tuo on varmasti ihan tahallista kikkailua kyseiseltä kaupalta - @Sampsa ton voisi korjata tuon niin, että näyttää hintaseurannassa kalleimman hinnan mitä tuotekoodilla löytyy kyseisestä kaupasta
(ja jos haluaa palvelella asiakkaita, niin kaupan muut linkit voisi laittaa näkyviin vaikka sitten, että linkin vieressä jollain +/V tms merkillä, saisi näkyvii kaupan muut - "huijauslinkit". Näin hintavertailu pitää paikkansa, mutta myös outlet ja demo tuotteet saisi näkyviin)
edit. Jos haluaa jatkokehittää ideaa, niin tuollahan voisi demotuotteiden lisäksi näkyä tuotteesta eri värivaihtoehtoja yms. Mukaan vielä periaatekuva (ideana kuvassa, että halvempi ohjain on demotuote ja tuo keltaisilla yksityiskohdilla kalliimpi on toinen väri)
![]()
Jep! Tuo on varmasti ihan tahallista kikkailua kyseiseltä kaupalta - @Sampsa ton voisi korjata tuon niin, että näyttää hintaseurannassa kalleimman hinnan mitä tuotekoodilla löytyy kyseisestä kaupasta
(ja jos haluaa palvelella asiakkaita, niin kaupan muut linkit voisi laittaa näkyviin vaikka sitten, että linkin vieressä jollain +/V tms merkillä, saisi näkyvii kaupan muut - "huijauslinkit". Näin hintavertailu pitää paikkansa, mutta myös outlet ja demo tuotteet saisi näkyviin)
edit. Jos haluaa jatkokehittää ideaa, niin tuollahan voisi demotuotteiden lisäksi näkyä tuotteesta eri värivaihtoehtoja yms. Mukaan vielä periaatekuva (ideana kuvassa, että halvempi ohjain on demotuote ja tuo keltaisilla yksityiskohdilla kalliimpi on toinen väri)
![]()
@Sampsa olisiko mitään mahdollisuuksia ottaa tuota ominaisuutta käyttöön?
Jälleen datatronic johti harhaan kun kaveri oli katsomassa mahdollisimman edullista emolevyä ja siellähän oli outlet tuote samassa listassa muiden kanssa-> Toinen tuote olikin parempi ja edullisempi kuin mitä tästä "oikea" käyttämätön
![]()
![]()
Hiukan erikoiseen ajankohtaan huolokatko näin keskellä päivää
Toimittaako nää Ruotsista myös Suomeen? Voisi hyvin yhtenäistää tietokannat ja näkyisi hinta.fi puolellakin.Hyvä startti ollut Ruotsin avaukselle ja noteerattu joissain määrin paikallisessa tekniikkamediassa:
![]()
Ny prisjämförelsetjänst har lanserats i Sverige. Prisbot.se är en svensk klon av finska Hinta.fi.
Det var många som var sugna på att ta lite marknadsandelar av Prisjakt när det tidigare i år blev känt att flera stora butiker inte längre ville listas på prisjämförelsesajten på grund av för höga kostnader. En av sajterna som nu lanserats i Sverige är Prisbot.se som kommer från det finska...feber.se
![]()
Prisbot utmanar Prisjakt med en ny prisjämförelsetjänst
Nu lanseras en ny prisjämförelsetjänst i Sverige. Det är Prisbot som vill ta upp kampen med etablerade aktörer som Prisjakt och Pricerunner. Bakom tjänsten står samma bolag som driver finska Hinta.fi…teknikveckan.se
![]()
Prisbot.se lanseras – ny prisjämförelse för teknik
Upptäck Prisbot.se, den nya svenska tjänsten för prisjämförelse av teknik. Baserad på finska Hinta.fi erbjuder sajten priskoll på hårdvara och elektronik.teknikhype.se
Tosin valuuttamuunnos olisi ehkä se kysymys joka pitäisi setviä tuota varten.Harva taitaa toimittaa ja hinnat tosiaan kruunuina. Omasta palvelustaan eli Prisbotista löytyy Ruotsin hinnat.Toimittaako nää Ruotsista myös Suomeen? Voisi hyvin yhtenäistää tietokannat ja näkyisi hinta.fi puolellakin.Tosin valuuttamuunnos olisi ehkä se kysymys joka pitäisi setviä tuota varten.
Ei ole valitettavasti onnistuttu tavoittamaan tahoa, joka siitä vastaa, että pystyttäisiin lisäämään.Prisma verkkokauppaa ei ole hinta.fi:ssä?
LinkedIniin postausta ja tägäämään kaikkia S-Ryhmän tilejä yms. niin eiköhän asia etene, etenkin jos kommentteja alkaa satamaan.Ei ole valitettavasti onnistuttu tavoittamaan tahoa, joka siitä vastaa, että pystyttäisiin lisäämään.
Eikös se tuo oheisella sivulla mainittu SOK:n eli S-keskusosuuskunnan markkinointipäällikkö (Kivilaakso) voisi olla ainakin yksi suht looginen aloitussuunta yhteydenpidolle, tai mediajohtaja/CMO (Siltala)? S-ryhmäEi ole valitettavasti onnistuttu tavoittamaan tahoa, joka siitä vastaa, että pystyttäisiin lisäämään.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.