Handfree kaiutin autoon työkäyttöön

Liittynyt
29.10.2016
Viestejä
9 142
Haussa olisi hyvällä äänenlaadulla toimiva handsfree kaiutin autoon. Tärkeää kuulla itse selkeästi vastapuoli ja toisinpäin, eli mielellään jotain melunvaimennusta mukana.

Korvaan tökittäviä en käytä, vaan pitäisi olla aidosti hands free, eli mihinkään ei tarvitsisi koskea puhelun tullessa, sen jälkeen eikä sitä ennen. Välillä voin toki ladata laitteen akun.

Ei budjettirajoituksia. Jotain Jabroja seilailen parhaillaan, mutta näistä olen lukenut että äänen selkeys on heikko kaiuttimessa. Auton Bluetooth-kaiutinpuhelimet ja handsfree-autosarja | Jabra

Iso plussa olisi jos sama laite voisi vaikka vastaanottaa bluetoothilla äänet puhelimesta ja siirtää line-outilla eteenpäin, kun autosta löytyy line-in.
 
Jabra Freeway itseasiassa vaikuttaa ihan pätevältä. Heikko kaiutin olikin tuossa Jabra Drivessä.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
270 865
Viestejä
4 680 616
Jäsenet
76 670
Uusin jäsen
meower

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom