Haittaohjelma? Antidot? Android

Liittynyt
29.06.2022
Viestejä
73
Törmäsin uudessa tablettissa antidot nimiseen haittaohjelmaan? Mitkä virustorjunta ohjelmat poistavat tämän? Ihmettelen miten on tullut,kun uusi tabletti ja vielä merkki tabletti? Onko myyjä asentanut vahingossa jotain? Ja enkä löydä mistään poisto ohjeita
 

Ihan ensimmäisenä vaihda kaikki salasanat mitä olet tabletilla kirjoitellut, varsinkin Googlen, jollain puhtaalla laitteella. Sen jälkeen helpoin ja nopein tapa on varmasti vetää tabletti tehdasasetuksille.
 
Mikähän tämä uusi tabletti on ja mistä tieto että tuollainen haittaohjelma jo laitteessa?
 
Auttaisi taas tietää mikä virustorjunta ohjelma ja mistä se nyt tarkalleen varoittaa (mistä paketista tai tiedostosta tuo haitake on löytynyt), helpoimmalla pääsee eteenpäin jos saa sen ruutukaappauksen tästä näkymästä.
 
Vähän voisi harjoitella kirjoittamista että viesteistä löytyisi edes laitteen malli ja mitä ohjelmia käytetään.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
290 195
Viestejä
4 969 648
Jäsenet
79 741
Uusin jäsen
Jesse-044

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom