F1 2026 - Kanadan GP

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Yak
  • Aloitettu Aloitettu
Veikkaan että toiset tallit tehtailee protesteja jos Kimille ei rankkua.
 
Norrisilta hieno lähtö mutta rengasvalinta pilaa kyllä koko homman.
 
Rankkua Rankkua tulossa Bottakselle. Meni väärään ruutuun ja Stroll seurasi perässä.
edit. Ja 6.4 sekkaa pysähdys Valtterille. Se kisa oli siinä.
 
Plus taisi tulla heti tappiota kun Pereziä kierrosta myöhemmin tuli renkaan vaihtoon, ilmeisesti nuo välikelit tuhoutui valinneilla saman tien.
 
Hamilton meinaa pistää Paavin vaihtoon. Valkoista savua puskee ajoittain. Bottas väisti varikolle, että pääsee kärki ohi ensimmäisen kerran. Tällä tahdilla tulee aika monta kierrosta kärkeen eroa lopussa.
 
Joo siellä on Hamiltonkin Verstappenin kontissa kiinni.

Edit: Mitähän Hamiltonille kävi kun nyt 6,3sec Verstappenin perässä
Alle sekunnin päässä on edelleen? Ettei olisi ollut ero kärkeen tuo 6,3s?

Antonelli saa kyllä hienosti laitettua painetta Russelille.
 
Oooi oi mitä taistelua. Alkaa tulemaan Rosberg - Hamilton taistelut mieleen. Tuo ei hyvin pääty.
 
Oooi oi mitä taistelua. Alkaa tulemaan Rosberg - Hamilton taistelut mieleen. Tuo ei hyvin pääty.
Vähän vielä pökköä pesään tuosta käskystä päästää Russell ohi. Osittain Antonellin kanssa samoilla linjoilla, että olivat rinnakkain ja Russell ei jättänyt tilaa.
 
Russell :D

E: Olikin tekninen vika eikä ajovirheestä hajoaminen.
 
Nyt menee MM-taisto liian helpoksi jo Antonellille. Toivotaan tasapuolisuuden nimissä, että onni kääntyy jossain vaiheessa.
 
Jännitykseksi jää montako kierrosta Bottas jää kärjestä lopulta. Pystyisiköhän Bottas voittamaan samanlaisella kalustolla legendaarisen Taki Inouen?
 
Kaikki lasketaan, pitää päästä maaliin jotta voi finish, kuten sanonta kuuluu. Oho, Escaladen osat ei kestä samalla lailla radalla kuin räppäreiden drive by-autoissa.
 
Perez on jo Bottaksen takana. Aika heikko!!

Aika monta autoa tekniseen vikaan keskeyttänyt kun välillä saa hohhaijalla monta kisaa putkeen kun kaikki tulee jonossa maaliin.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
309 360
Viestejä
5 248 720
Jäsenet
83 488
Uusin jäsen
Cwat

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom