Evga G3 650W virtalähteen puuttuvan 24-pin kaapelin korvaaminen

Liittynyt
09.11.2016
Viestejä
320
Erinäisten kasausprojektien seurauksena löytyy ylimääräinen EVGA Supernova G3 650 W Gold -ATX-virtalähde josta puuttuu kuitenkin 24-pinnin emolevykaapeli mallia: https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=W001-00-000144

Evga ei noita postita suomeen enkä ensihätään löytänyt vastaavaa tuotetta muistakaan nettikaupoista. Onko. esim kolmannen osapuolen modaussarjoja joiden kaapelit ovat yhteensopivia kyseisen virtalähteen kanssa? Ainakin keskenään nuo evgan kaapelit sopivat useiden mallien ja sukupolvien yli. Saisi tuon powerin sitten seuraavaan koneeseen kiinni..
 

Liitteet

  • evga 24-pin cable.PNG
    evga 24-pin cable.PNG
    57 KB · Luettu: 14
cablemod?

kannataa kysyä cablemodilta saako sieltä suoraan pelkkää 24pin mutta settinä löytyy ainakin

ebay löytyy kiinasta ainakin noita jos ei kiire oo. :)
 
Viimeksi muokattu:
Hitto kun en viitsisi ostaa koko settiä ja maksaa yhtä paljon kuin virtalähteen arvo on :hmm: Jos yksittäisenä löytyisi yhtensopiva kaapeli halvalla niin loistavaa!
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 780
Viestejä
4 767 271
Jäsenet
77 526
Uusin jäsen
Myrssa94

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom