• Live: io-techin Tekniikkapodcast tänään perjantaina noin klo 16:00 alkaen. Keskustellaan viikon mielenkiintoisimmista tietotekniikka- ja mobiiliaiheista. Suora lähetys YouTubessa. Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>

Corsair rm 750x kaapelointi

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja ZomBBa
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
13.05.2022
Viestejä
15
Tuli ostettua halvalla fractal ion gold 850w nykyisen rm750x corsairin tilalle, tyhmä kysymys passaako tai uskaltaako liittää suoraan corsairin kaapelointiin?
 
Jokaiseen virtalähteeseen ainoastaan virtalähteen omat kaapelit.

Muiden valmistajien kaapeleissa voi olla eri piuhajärjestys.
Virtis menee oikosulkuun ja sen myötä on huonolla tuurilla on kone kaput. :darra:
 
Viimeksi muokattu:
Joo, ei missään nimessä eri virtalähteen kaapeleita. Edellisessä duunissa sai näitä jonkin verran selvitellä, kun kone ei käynnistynyt. Useinmiten oli tuuria matkassa ja kone toimi kun vaihtoi oikeat kaapelit tilalle.
 
Poweriki vaihettu melko homma kaapeleitten vaihto kun siististi tekee, kiitti vielä vastauksista ettei turhaa menny kärväyttää konetta, entinen corsairi on jouten laatikoine hilppeinee jos jollain tulee tarvista :thumbsup:
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 774
Viestejä
4 761 937
Jäsenet
77 538
Uusin jäsen
jumppi

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom