Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Julassa ois rengasmoottoria ja uutta pyörää. aika hintavia vaan.Samanlainen on oma RM500, 5 vuotta pyörinyt hyvin, toki on osaakin vaihdettu mutta nyt vasen rengas hurttaa ja ei jaksa pyöriä. Kaks neljästä ruuvista sain auki mutta 2 ei aukea.
Saakohan tähän mistä uuden takarenkaan moottorilla?
No on kyllä hintaa. Muistelen, että ostin oman moottorin joskus viime kesänä 50e siltä tokamannin omalta "jehulta" jonka saa vaan puhelimen kautta kiinniJulassa ois rengasmoottoria ja uutta pyörää. aika hintavia vaan.
Edit. Ois myös ylimääräsenä 4v vanhat rm501 ja rm500 sekä telakat ja laturit jos joku tarvitsee. Itä-uusimaa
Tällähän se hörähti käyntiin. Oli muurahaiset tehneet pesän tuonne telakan sisään ja ilmankos oli piirilevy "hiukan" kokenut kovia. Täytynee ottaa jatkossa telakka syksyllä sisälle turvaan. Piti tosiaan nuo alemmat kaksi liitintä jättää kokonaan pois ja ylemmän liittimen punainen piuha oli myös hiukan kovia kokenut ja jouduin sitä hiukan kuorimaan. Täytynee jotenkin se saada paremmin kiinni tuohon liittimeen, nyt ainoastaan työnsin sen sinne sisään.Omasta RM501 meni viime vuonna telakan elektroniikka sököksi. Diodi sieltä poksahti mustaksi. Epoksia täynnä niin ei viitsinyt alkaa sorvaamaan isommin vanhaa. Samaa herjasi, muistaakseni. Julasta tilasin vastaavan vehkeen elektroniikan, ja on hyvin pelittänyt.
Linkki: Piirilevysarja latausasemaan | No brand EMV | Jula
Pitäisi käsittääkseni toimia myös vahemmassa RM500 telakassa, jättää vain huomioimatta erillisen hidastusloopin liittimen, koska sitä ominaisuutta ei vanhemassa telakassa ole.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.