AMD julkaisi Radeon Software 18.3.4 -ajurit näytönohjaimilleen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kaotik
  • Aloitettu Aloitettu

Kaotik

Banhammer
Ylläpidon jäsen
Liittynyt
14.10.2016
Viestejä
22 907
amd-radeon-software-adrenalin-20171220.jpg



AMD on julkaissut uudet ajurit näytönohjaimilleen. Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.4 -ajurit ovat saatavilla Windows 7- ja 10 -käyttöjärjestelmille ja ne tukevat kaikkia yhtiön GCN-arkkitehtuureihin perustuvia näytönohjaimia.

Radeon Software 18.3.4 -ajureiden ainut uudistus on virallinen tuki Far Cry 5 -pelille. Lisäksi ajurit korjaavat tuttuun tapaan edellisten ajureiden ongelmia, kuten Final Fantasy XV -pelin valaistusbugit ja kaatumisongelman. Ajureissa on myös tiedossa olevia ongelmia, kuten jo viime ajureista löytynyt kaatumisongelma kahdentoista näytönohjaimen kokoonpanoilla.

Voit tutustua Radeon Software 18.3.4 -ajureiden kaikkiin korjauksiin ja tiedossa oleviin ongelmiin ajureiden julkaisutiedotteesta.

Lataa AMD:n ajurit täältä

Linkki alkuperäiseen uutiseen (io-tech.fi)
 

Statistiikka

Viestiketjuista
267 286
Viestejä
4 624 305
Jäsenet
76 010
Uusin jäsen
jessica89

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom