Kuinkas tuota avustusta valvotaan, ettei tule väärinkäytöksiä? Voiko joku puilla lämmittäjä hakea avustusta ja ilmoittaa vaan, että mukamas lämmittää öljyllä?
Onko kokemuksia tästä setistä tai ehdottaa parempaa tilalle samassa hintaluokassa?
https://www.karkkainen.com/verkkokauppa/dewalt-xr-dcd777m2t-18v-4ah-akkuporakone?id=101963447&gclid=EAIaIQobChMI5LLMw7bj8wIVcQzmCh1KPQYvEAQYAiABEgLqB_D_BwE
Itellä on niin vanhaa rautaa, että win11 asennus valittaa tpm 2.0 ja secure bootista. Eikä jostain syystä auta vaikka rekisteriin lisää sen BypassTpmCheck rivin. Onko jollain ollu samaa ongelmaa? Tai sitte jatkaa vaan win10:llä
Xiaomi mi 3h käyttäjien neuvoa kysyisin, että onko tässä mahdollista ohjelmoida laite niin, että esim klo 20.00-10.00 laite on manuaali nopeus 1 tilassa ja klo 10.00-20.00 nopeus on vaikka 2?
Tais löytyä syy miksei laturi toimi oikein. Laturiin tulee tuollainen liitin missä on yksi johto niin tuo johto on poikki liittimen juuresta. Saakohan tuollaisen liittimen purettua tai mikä liitin tuo on nimeltään?
Edit: Löyty numerosarja 66182 002a
Maanantaina Ford S-max diesel sytytti latauksen merkkivalon ja latausjännite oli 13.2-13.6 volttia. Nyt kuitenkin parina päivänä valo ei ole palanut ja jännite on ollut 13.9-14.6 välillä. Auto pestiin viikonloppuna joten voiko sillä olla vaikutusta laturin toimintaan? Konetilaan ei vettä...
Pitää katsoa vielä, kun menen autolla käymään. Sininen valo tuohon härveliin syttyy välillä. Autossa ei ole minkäänlaisia pistokkeita eikä muita lämmittimiä, kuin webasto.