Hidastunut hieman aikaisemmista kokemuksista Alks:n/Fransberg:n toiminta:
pe 01.04. tilaus sisään
to 07.04. Fransberg ilmoittaa seurantanumeron
Yleensä tuosta Fransbergin ilmoituksesta menee semmoiset 1-1,5 viikkoa että lähetys on noutopisteessä eli ei toivoakaan saaada juomia pääsiäiseksi eli...
Itsellä ollut nyt toista vuotta Traegerin halvin malli (Traeger Pro Series 22) käytössä. Toimiva peli low&slow-savustukseen. Saa senkin toki yli 200 asteen, mutta ennemmin nopeassa grillauksessa käytän joko palloa tai kaasumikroa.
Motonet möi edullisesti (449€), niin oli helppo ostaa testiin.
Muutaman kerran törmännyt kokemusvideoissa/kirjoituksissa että kun latausasema on jossain liikkeen parkkihallissa, niin sielläpä ei sitten toimi liittymät, joten jäänyt lataukset aloittamatta.
Itsellä ajojen lataukset hoitunut töissä/kotona ja Lidl:n asemalla.
Shippiin hinnoittelu tosiaan vaihtelee onko kyseessä BigBuck$ vai perustoimitus. Kokeesi perustoimitus 18kg:lla... Shippii/Budbee:lla17€:lla myös 90xxx postinumero-alueelle. Grammakaan lisää painoa, niin nousee hinta 31,99€.
Perjantain harjoitukset katsoin V Sport+ Suomi-kanavalta, mutta kyllä nuo Juuselan jutut viimeisteli F1TV-tilauspäätöksen.
Eilisten aika-ajojen aikana ei mitään ongelmaa käytettäessä Chromecastia eli kuva nykimätön ja näytti ihan OK:lta.
Jännä juttu. Itse ostin syksyllä erikseen ZTE CPE MC7010:n ja toimitettu laite oli DNA:n laatikossa ja ohjeilla, mutta hienosti lähti toimimaan Elisan 5G-verkossa. 7kk toiminut hienosti. Harmiksi laite jää ylimääräiseksi, kun taloyhtiö päätti tilata DNA:n Taloyhtiölaajakaistan.
Tuossa eilen kun katseli Sky:n lähetystä, niin vähän eri tahdilla Brundle napsi ihmisiä haastateltavaksi ennen kisaa. Ja kisan aikana ei sattunut yhtään kertaa että olisivat selostaneet kisaradion päälle. Katkesi kuin seinään selostus.