Polttoainetta menee palotapahtumassa suhteessa ilman määrään liikaa.
Mutta siis kuinka paljon enemmän ruvennut katoamaan?
Polttoaine puoli/letku haperossa kunnossa ja vuotaa tai joku käy imemässä tankista omaan biiliin jos ei lukkoa luukussa?
Tänne näköjään eilen tipahtanut lähipostiin, mutta ei tullut mitään viestiä tai ilmoitusta OmaPostiin.
Toki ovat näköjään laittaneetkin jo saapumisilmoituksen tulemaan postin kautta.
29.12 kuittailin maksut.
Siis ei kiristynyt ollenkaan vai saitko edes kierteille (vanhan pultin jämät kierteissä)?
Itse kyllä ajelesin menemään neljälläkin, jos ovat momentissaan. Onhan noita neljällä pultin napoja vakionakin.
Kannattaa toki se viideskin järkevällä aikataululla värkäillä paikoilleen.
Helpoimmal pääse ihan vikakoodien lukemisella, ennen muuta stressaamista.
Voi olla jossain limp modessa, ettei anna tehoja ottaa. Silloin nyt pitäisi kai kyll vikavalon palaa kait.
En usko että se sensori ajovaloja ohjaa. Sisävalaistusta ehkä ennemminkin, esim. mittaristo valoja himmentää pimeällä.
Ja mielestäni on hyvä neuvoa ettei kukaan millän parkeilla rupea ajamaan.
Takaa pimeitä autoja on muutenkin liikaa liikenteessä.
Uraherkkyys riippuu aika paljon renkaan kulutuspinnan reunan muodosta jos on pyöreämpi ei niin herkästi hauko uriin kuin terävä reunaisempi.
Ja muuttuuhan tuossa renkaan halkaija aika "paljon" 225/45 vs 245/45 noin 15mm, autosta riippuen tämäkin toki vaikuttaako?
Hmm, autoon siis tullut uudet vanteet alle vai ovatko olleet ennen siirtoa alla jo? Navan sovitus väärä/sovitte renkaat puuttuu (luulisi asentajan huomanneen)?
Juu kudosvaurion näkyy aika varmasti tasapainokoneessa, jos asentaja vilaisee rengasta oletan että näin tehty kun rengastakin pyöritelty.
Kaikki renkaat vaihdettin? Jos pystyt vaihda(tuta) taka-ja eturengas päittän ja kokeilu vaikuttaako, esim siirtyykö tärinä ratista penkkiin yms.