Juuh, meinaan, että jos saan jostain muualta laitoksen sopuhintaan, niin ottakoot gigantes takaisin diilinsä. Muuten olen valmis kantamaan noita kuulokkeitakin tappion symbolina.
Tuli ostettua, mutta vähän kyllä nakertaa hinta kuulokkeilla höystettynä. Varmaan palautan jos saa halvemmalla parin viikon sisään ja vielä ilman kuulokkeita. Perkele.
Osaako joku sähkömarkkinoihin vihkiytynyt arvioida minkälaista hintaa Fortumin Vakaa pukkaa vuoden vaihteessa hintapäivityksen jälkeen?
Mulla on nyt kyseinen soppari ilman perusmaksua (2022 asti) 5,96 snt/kWh ja mietin vaihtaisinko Oomin vastaavan hintaiseen 24 kk kiinteään. Kulutus...
On niillä näköjään myös perusmaksuton kahden vuoden määräaikainen hintaan 7,53snt/kWh jos jotakuta moinen kiinnostaa. Kahdeksan sentin pintaan pääsee Vaasan ja Korpelan kanssa jos mielii vain vuoden liittoa ilman perusmaksua.
Helenin kauppakeskusmiina esitteli 24 kk sopparia, jonka hinta oli reilu 7 senttiä ilman perusmaksua kuussa ekalta vuodelta ja tokalla oli parin/kolmen juuston perusmaksu päälle. Kovasti oli huolissaan taloudestani jos en ota.
Tuossa fortumin vakaassakin hinta päivittyy 1.1., jolloin voi olla todella kallista jos alarmisteja on uskominen. Näkee kuitenkin sen hypoteettisen bf-diilin.